Odstránenie celulitídy

Celulitída je najrozšírenejším estetickým problémom, ktorý trápi ženy každého veku. Obávaná pomarančová koža, ako sa celulitíde zvykne aj hovoriť, sa vyskytuje najmä v oblasti stehien, bokov, zadku ale aj bruchu (záleží aký typ postavy máte).

Celulitída je výsledkom zhrubnutých podkožných tukových buniek, ktoré následne zhoršujú prietok krvi a lymfy. Tým, že sa zhorší prekrvenie, zhorší sa prísun živín do tela a v organizme sa zle odplavujú škodlivé látky (jedna z funkcií lymfatického systému), uväzňuje sa viac a viac tukových buniek medzi vláknami spojivového tkaniva (tkanivo spájajúce tuk a kožu). Tak sa hromadí viac a viac tukových buniek a odpadových látok na jednom mieste, čo spôsobuje tlak na kožu. Výsledkom je nepekný hrboľkatý vzhľad.

Hoci celulitída mnohých trápi najmä kvôli estetickému vzhľadu, treba si uvedomiť, že ide aj o zdravotný problém, najmä keď sú už výrazne ovplynené funkcie krvného a lymfatického systému.

KTORÝ STUPEŇ CELULITÍDY JE VAŠIM PROBLÉMOM?

  1. stupeň celulitídy – celulitída je viditeľná len stlačení kože medzi prstami, či po zatlačení na kožu
  2. stupeň celulitídy – hrboľatý vzhľad kože je viditeľný aj bez stlačenia, najmä pri ostrom umelom svetle, pri napnutí svalu alebo pri sedení na tvrdej podložke
  3. stupeň celulitídy – tzv. pomarančovú kožu vidieť vždy bez ohľadu na polohu či svetlo. Koža na týchto miestach môže byť citlivá a bolestivá a bez pružnosti.
  4. stupeň celulitídy – výrazne viditeľná hrboľkatá koža, ktorá je chladná a citlivá na dotyk. Koža je ochabnutá, tvoria sa až opuchy. V tomto štádiu dochádza k degenerácií tukových buniek a väziva.

AKÉ SÚ MOŽNOSTI  LIEČBY

Mezoterapia

Pri celulitíde sa vykonáva mezoterapia rovnakým spôsobom ako pri odstráňovaní strií a jaziev. Pomocou Derma-rolleru sa nanesie špecifické mesoterapetické sérum na celulitídu. Zlepšuje sa tak prekrvenie postihnutej pokožky, a urýchľuje vstrebávanie anticelulitidového séra.

ČO BY STE MALI VEDIEŤ PRED ABSOLVOVANÍM PROCEDÚRY

  • Celulitída nezmizne úplne, len čiastočne.
  • Na minimalizáciu celulitídy je potrebných viacero sedení, záleží od stupňa celulitídy.
  • Procedúru nie je možné vykonávať pri poruche zrážanlivosti krvi.
  • Pre lepší efekt je potrebná športová aktivita a správna životospráva.
Back to list