Trvalá epilácia Diódovým laserom

Sme radi, že už aj u nás v Estetickom Centre Ivett vám môžeme ponúknuť kvalitné laserové ošetrenie špičkovým Diódovým Laserom Clear Light LD808 pre trvalú epiláciu a napnutie pokožky. Ide o najvýkonnejšiu a najmodernejšiu technológiu.

Laserové ošetrenie je vhodné na:
trvalé odstránenie chĺpkov
• napnutie pleti

Laserové ošetrenie vykonávame špičkovým diódovým laserom ClearLight LD808nm. Využíva laserové lúče s dĺžkou 808nm, ktoré sú najideálnejšie na účinné a trvalé odstránenie chĺpkov. Ide o bezpečné zariadenie, pretože vysoká frekvencia impulzov minimalizuje riziko tvorenia raniek na hornej vrstve pokožky. Okrem iného bezpečnosť zvyšuje aj neustále kontaktné chladenie hlavíc. Zároveň je možné nastaviť rôzne pulzné režimy presne podľa charakteristiky pokožky klienta, čím sa ošetrenie stáva účinnejšie a znižuje sa pocit bolesti.

Diódový laser 808nm
Diódový laser 808nm

Porovnanie LASERU a IPL

Hoci LASER a IPL fungujú na rovnakom princípe, t.j. zahriatie vlasového korienku na dostatočnú teplotu, aby bol chĺpok odstránený, vo výsledkoch je značný rozdiel.

V oboch prípadoch sa vlasové korienky ohrievajú vďaka absorbovaniu svetelných lúčov z prístroja. Keď sa dosiahne kritická teplota, dochádza k trvalému poškodeniu. Tu je však dôležité podotknúť, že pre TRVALÚ epiláciu, je nevyhnutné tepelne poškodiť kmeňové bunky – korienky, ktoré sú prítomné medzi vonkajšou pošvou chĺpku a okolitým spojivom. Kmeňové bunky – korienky, však neobsahujú farbivo – melanín, preto na nich pôsobenie svetla nemá vplyv. A aby došlo k trvalému poškodeniu korienka – k trvalej epilácií, je nevyhnutné, aby sa teplo z pigmentovaných častí chĺpku dostalo až ku kmeňovým bunkám – korienku.

Anatómia chĺpku

A tu je ten zásadný rozdiel! Záblesk IPL obsahuje široké spektrum farieb svetla (vlnové dĺžky od 300nm do 1500nm). Udávaná energia pulzu je tak rozložená do celého spektra farieb, čím sa neodovzdá dostatočne silné svetlo do chĺpku tak, aby sa energia z chĺpku preniesla až ku korienkom. Preto pri IPL epilácií sa hovorí o tzv. „omráčení“ korienku a po niekoľkých týždňoch dochádza k regenerácií a z vlasovej cibuľky vyrastie opäť chĺpok.

Naopak, diódový laser ma farbu vybranú tak, aby ju korienky čo najviac pohlcovali, čím sa pri pohltení premení na tepelnú energiu dostatočnú na jeho úplné zničenie. Korienok najlepšie pohlcuje svetlo s vlnovou dĺžkou okolo 800 nm. Práve preto je laser v našom centre skvelou voľbou, ak túžite po skutočne trvalej epilácií.

Výsledok pri laserovom ošetrení je ovplyvnený ešte týmito ďalšími faktormi:
• použitím dostatočnej energie laserového lúča, ktorá je nastaviteľná pri kvalitných prístrojoch v dostatočnom rozmedzí
• dôsledného pokrytia epilovanej plochy
• kvalitou vykonania ošetrenia

Výhody laserového ošetrenia

  • variabilita nastavenia impulzov pre individualizované a efektívne ošetrenia
  • intenzívne chladenie ošetrovacích hlavíc pre maximálnu účinnosť a bezpečnosť klienta
  • rýchle dávky opakovaných impulzov skracujú dobu jednotlivých ošetrení a zvyšujú bezpečnosť klienta (u nás je to až do 15 Hz)
  • veľká ošetrovacia plocha hlavice pre vyššiu produktivitu
  • minimalizovaný pocit bolesti vďaka použitej pulznej technológii

Ako laserové ošetrenie funguje

Tepelná energia laserového lúča, v našom Centre Ivett je to o dĺžke 808nm, sa pohlcuje v tmavšom melanínovom pigmente chĺpkov. Optická energia pohlcovaná chĺpkom sa premení na tepelnú energiu, čí sa celková teplota chĺpku zvýši takmer na 60°C. Týmto sa znehodnotia kmeňové bunky v oblasti vlasového korienka, čím je znemožnený následný rast chĺpkov a zastavuje sa ich rast.

Vďaka tomu, že epilačný diódový laser ma zdokonalenú technológiu vydávania impulzov (disponuje až štyrmi druhmi impulzov – Single, Advanced Single, Double a Triple Pulse), je možné ošetrenie nastaviť presne podľa charakteristiky pokožky klienta. Zároveň, pokožka potrebuje výrazne kratšiu dobu na tepelnú relaxáciu, vďaka čomu nedochádza k žiadnemu, resp. minimálnemu poškodeniu.

Zdokonalená technológia vydávania impulzov

Ošetrovacia hlavica je navrhnutá tak, aby výsledky boli čo najuspokojivejšie. Preto je možné na ošetrenie použiť rozmernú hlavicu v skenovacom (pohyblivom) režime alebo v režime emitovania (nástrelov). V emitovacom režime slúži aj na napnutie pokožky.

[fb_button]

 

Back to list